O mně

V současné době fotím hlavně portréty a svatby (reportáže), ve volném čase dále pak glamour, fantasy nebo cosplay. 

Mými největšími vzory jsou Jared Polin (USA), František Konopa (CZE) a především Stanislav Petera (CZE).

Dále se věnuji produkci a post produkci videa. Mou tvorbu brzy naleznete na YouTube. 

 

Ve volném čase se věnuji cestování, svému psovi, slack-linu a poikám.

K fotografování jsem se dostal už zhruba v devíti letech (2003), kdy kamarád dostal první kompakt. Tím jsme fotily a natáčeli různě scénky z akčních filmů a animáků. V té době jsem začínal tušit, kolem čeho se budu po zbytek života „motat“.

O tři roky později mi babča darovala můj první foťák. V té době jsem fotil prakticky všechno kolem mě. Hlavně tedy přírodu, různé rodinné akce a oslav, všechno zvířectvo, naše i sousedské a neposlední řadě jsem se také pokoušel o komponované fotky a fotomontáže. Díky tomu jsem začal objevovat Photoshop a jiné grafické programy.

Záliba ve fotografování mě držela i na střední škole, kdy jsem se zúčastnil svého prvního workshopu a díky němu získal nový pohled na tvorbu fotografií. Ostatně hodně tomu pomohlo i to, že jsem si mohl osahat i trochu lepší techniku a konečně kolem mě byl víc než jeden člověk, se kterým se si mohl o fotkách povídat. V této době jsem si již přivydělával navrhováním webů a plakátů.

Když jsem si po střední škole našel práci, musel jsem kvůli nedostatku času a financí od focení upustit. Naštěstí ne na dlouho. 

Začátkem roku 2016 (po definitivním opuštění práce v korporátu) jsem si od Stejka pořídil jeho „starý“ Canon 600D, který mě naprosto uchvátil a nedal jsem ho téměř z ruky. Až letos (2019) jsem ho vyměnil za full frame 5D Mark II. 

Mezitím jsem se stihl zúčastnit workshopů s Petrem Klempou a Simonou Nálepkovou, které mě posunuly o velký kus dopředu a naznačily mi, kudy se bude ubírat moje další cesta. 

V budoucnu bych se také rád věnoval natáčení a focení dronem, který si během velmi krátké doby získal místo v mém foto batohu a stal se tak nepostradatelnou zátěží na cestách.